| Name | Hermetischer Schauglas |
|---|---|
| Maximaler Druck | 6MPa - 10MPa |
| Material | 1215 Stahl |
| Entwurf | Glas, zum der Dichtung zu asphaltieren |
| Verbindungsart | Mit Gewinde, Flansch |
| Maximaler Druck | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Entwurf | Glas, zum der Dichtung zu asphaltieren |
| Material | 1215 Stahl |
| Verbindungsart | Mit Gewinde, Flansch |
| Fadenspezifikation | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| High Sealing Performance | 3.5MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^9 Ohms |
| Pin | 4J28 ALLOY |
| Color | Silvery |
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Number Of Pins | 2 |
|---|---|
| Dielectric Strength | 1000VAC |
| Temperaturerange | -55°C To 125°C |
| Rated Current | 5A |
| Thermalexpansioncoefficient | Matched Between Glass And Metal |
| Thermalexpansioncoefficient | Matched Between Glass And Metal |
|---|---|
| Housing Material | 4J29 |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Insulation Resistance | 100V;≥100MΩ |
| Manufacturer | SSCore |
| Thermal Expansion Coefficient | 5-9 Ppm/°C |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Current Rating | 30A |
| Compatibility | Suitable For Use With Various Gases And Liquids |
| Application | Sealing Of Glass And Metal Components |
| Electrical Insulation | Up To 15kV DC |
|---|---|
| Dielectric Strength | Up To 15kV DC |
| Current Rating | 30A |
| Certifications | ISO 9001, ISO 14001, And RoHS |
| Hermeticity | Leak Rate < 1x10^-9 Cc/sec He |
| Pin Materials | 52 ALLOY |
|---|---|
| Leak Rate | <2x10^-8 Atm Cc/sec |
| Connector Type | Hermetic |
| Connector Shell Material | 12L14 OR 1215 C.F.S |
| Glass Materials | ELAN #13 OR EQUIVALENT |
| O-RING | Ø8.5X1.8 |
|---|---|
| Temperaturerange | -40°C To 125°C |
| Nickel Plating | 2-5um |
| Number Of Contacts | Single |
| Insulator Resistance | 1000MΩ@750VDC |
| Nickel Plating | 3-5um |
|---|---|
| Insulator Resistance | 500MΩ@500VDC |
| High Voltage Resistance | ≥1500VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Pin Material | 4J50 ALLOY OR 4J29 ALLOY |
| Certifications | ISO 9001, ISO 14001, And RoHS |