| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Material | Hermetic Seal |
| Thickness | 3~5 μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Typ des Steckers | Hermetisch |
|---|---|
| Verbindungsstück-Reihe | EV |
| Produktbezeichnung | Hermetisches EV-Verbindungsstück |
| Art der Montage | Panelmontage |
| Aktuelles Rating | 20A |
| Plate Materials | SAPH440 |
|---|---|
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Fnish | NICKEL PLATED , THICKNESS 2~5μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Current | 25-30A |
| Produktbezeichnung | Hermetisches EV-Verbindungsstück |
|---|---|
| Isolatormaterial | Glas- und keramisch |
| Hersteller | Sscore |
| Typ der Montage | Panelmontage |
| Typ des Steckers | Hermetisch |
| Isolatormaterial | Glas- und keramisch |
|---|---|
| Produktbezeichnung | Hermetisches EV-Verbindungsstück |
| Typ des Steckers | Hermetisch |
| Nennspannung | 12V-540V |
| Typ der Montage | Plattenberg |
| Application | Vacuum Systems, Aerospace, Medical Devices |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
| Number Of Pins | 4 |
| Features | High Reliability, Low Contact Resistance, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Product Material | Hermetic Material |
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Manufacturer | SSCore |
| Model | EV Connector |
| Connector Style | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Thickness | 3~5 μm |
| Current | 25A-30A |
| Insulator | CERAMIC |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Nicke Plated | THICKNESS 2~5μm EXCEPT TABS |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Glass | ELA 48# |
|---|---|
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Rating | Up To 125°C |
| Compatibility | EV Charging Stations |