| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Insulation Material | Glass |
| Termination Style | Through Hole |
| Rohs Compliant | Yes |
| Temperature Range | -55°C To +200°C |
| Connector Shell Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Leak Test | 22MPa WITH N2, NO LEAK |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Core Column | M4 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Connector Size | 1/4 Inch |
| Rohs Compliant | Yes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Leak Rate | 1x10^-9 Cc/sec He |
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Material | 45 Stahl |
|---|---|
| Gegenwärtige Bewertung | 100A - 300A |
| Oberflächenbehandlung | Electroless Nickel |
| Anschluss-Stil | Befestigungsschraube |
| Nennspannung | 220V - 600V |
| Insulator Resistance | 100MΩ@100VDC |
|---|---|
| Glass Materials | CORNING 9013 |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Connector Finish | Copper Plated |
| Manufacturer | SSCore |
| Hersteller | Sscore |
|---|---|
| Gegenwärtige Bewertung | 100A - 300A |
| Material | 45 Stahl |
| Nennspannung | 220V - 600V |
| Isoliermaterial | Glas |
| Nennspannung | 220V - 600V |
|---|---|
| Betriebstemperatur | -70°C zu +300°C |
| Oberflächenbehandlung | Electroless Nickel |
| Material | 45 Stahl |
| Isoliermaterial | Glas |
| Material der Steckdose | Edelstahl |
|---|---|
| Kontaktabschluss | Kremp/Solder |
| Kontaktmaterial | Kupfer |
| Isolierwiderstand | Größer als 10.000 Megohm |
| Wärmekreislauf | -60 °C ~ +100 °C |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
|---|---|
| Gender | Male/Female |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Mounting Type | Panel/PCB |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |